GOPR w Karkonoszach

Grupa Karkonoska GOPR

www.gopr.org


Stacja centralna Jelenia Góra, ul. Sudecka 79
tel. (075) 752 47 34
tel. alarmowy: 985
tel. alarmowe 985, 601 100 300
rejon działania: Karkonosze, Sudety Zachodnie, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie, Góry Izerskie


Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jest ochotniczą organizacją, działającą w siedmiu regionalnych grupach na terenie południowej Polski. Zadaniem GOPR jest niesienie pomocy w wypadkach górskich, prowadzenie działalności profilaktycznej, jak również zabezpieczenie imprez w terenie górskim.
Historia działalności ratowniczej GOPR nierozerwalnie wiąże się z turystyką, która na przełomie XIX i XX wieku zaczęła się rozwijać na terenie Polski. Najaktywniejszy czas ich działalności to oczywiście zima, kiedy stoki opanowują narciarze i snowboardzisci. Jednak ostatnie lata pokazują, że również miesiące letnie przynoszą wiele pracy ratownikom. Zwiększający się ruch turystyczny, zmieniające się formy wypoczynku na terenach górskich takie jak: paralotniarstwo, kolarstwo górskie, czy ostatnio bardzo modne wspinaczki skałkowe są przyczyną wzrastającej ilości wypadków i kontuzji wymagających interwencji ratowników górskich.

Stacja Ratunkowa GOPR w Karpaczu czynna 8:00 - 18:00
ul. Turystyczna 4
58-540 Karpacz

Stacja Ratunkowa GOPR w Szklarskiej Porębie czynna 8:00 - 18:00

ul. Urocza 2
58-580 Szklarska Poręba


<<<<<<< POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

Pomoc drogowa Wrocław | Karkonosze noclegi | Karolina i Paweł Popkiewicz | dobrylink.pl :: Twoja strona startowa | Dekoracje Upominki | Numer kierunkowy