Komunikacja samochodowa
Zima w Przesiece...kliknij
Odwiedzając Przesiekę zimą samochodem, warto na wszelki wypadek zabrać łańcuchy śnieżne (a na pewno zimowe opony!). Szczególnie na bocznych drogach może być ślisko.

Jeśli wybierasz się autem do Wodospadu Podgórnej - nie skręcaj w ul. Droga do Wodospadu. Jest wąska, zakorkowana i na całej jej długości obowiązuje zakaz parkowania (strefa zamieszakania bez wyznaczonych miejsc postojowych).

Jeśli wybierasz się do ogrodu japońskiego w Siruwia - kieruj się na Borowice i z szosy prowadzącej do tej mejscowości skręć w leśną drogę dojazdową do Siruwii.


Schemat dróg w okolicy Przesieki...


Mapa z ulicami jednokierunkowymi i PARKINGAMI
Plan Przesieki

Mapa aktywna - po powiększeniu mapy kliknij na wybrane miejsce aby uruchomić link.


Przesieka w Google Maps

Dojazd do Przesieki od strony Wrocławia
Zmotoryzowanym chcącym dojechać do Przesieki od strony Wrocławia proponujemy następującą trasę... Autostradą A4 do węzła Kostomłoty (zjazd na drogę na 5 w kierunku Strzegomia i Jeleniej Góry. Ze Strzegomia trasa wiedzie w okolice Dobromierza, za którym droga staje się kręta. Na obwodnicy Bolkowa numer drogi zmienia się z 5 na 3 - kontynuujemy jazdę w kierunku Jeleniej Góry. W Jeleniej Górze trasa wiedzie dwupasmową ulicą w kierunku Szklarskiej Poręby i przejścia granicznego w Jakuszycach. Jednak za zabudowaniami Jeleniej Góry, na skrzyżowaniu, zjeżdżamy z głównej drogi w lewo, do uzdrowiska Cieplice. W Cieplicach przecinamy linę kolejową i na światłach skręcamy w lewo. Za mostem drogowym nad rzeką - na skrzyżowaniu ze światłami - w prawo. Dalej wystarczy trzymać się głównej drogi, aby dojechać do Podgórzyna, skąd drogowskazy poprowadzą do Przesieki (przy Biedronce prosto, po lewej stronie zostawiając stację benzynową). Na skrzyżowaniu przy charakterystycznym czerwonym wagonie tramwaju stojącym pod skałką - prosto, pod górę.


<<<<<<< POWRÓT DO STRONY "KOMUNIKACJA"

<<<<<<< POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ