Wycieczki rowerowe


Górskie trasy rowerowe wokół Przesieki i trochę dalej...


Od lat w rejonie Przesieki odbywają się górskie treningi szosowych grup rowerowych. Dzięki popularyzacji kolarstwa górskiego dostępne dla rowerzystów stały się, oprócz szos, leśne ścieżki i szlaki turystyczne. Warunki do uprawiania MTB w okolicach Przesieki są wyśmienite. Ten fakt potwierdzają organizowane właśnie tutaj imprezy kolarskie Bikemaraton , Akademickie Mistrzostwa Polski w MTB .


Poniższe mapy przedstawiają oznakowane i nieoznakowane trasy rowerowe w okolicach Przesieki.
Trasy podzielono na szosowe (kolor pomarańczowy) oraz prowadzące drogami gruntowymi i ścieżkami (kolor zielony). Jak przystało na mapę górskich tras rowerowych oznaczyliśmy wszystkie odcinki nie możliwe do podjechania (będące zarazem stromymi zjazdami). Podane są również przybliżona długość i charakterystyka tych odcinków.

Opis punktów oznaczonych na mapie głównej cyframi od 1 do 193 znajdziesz TUTAJ


   Okolice Szklarskiej Poręby                                                        Okolice Wzgórz Łomnickich

... ... ... ...
 Szczyty                                                                                                         Okolice Karpacza

     Legenda
...


                                   Mapa całości
...


                                  Trasy w Przesiece
...Poniżej znajdziecie kilka tras rowerowych po okolicach Przesieki. Jeśli ktoś lubi wyszukiwanie własnych ścieżek, albo mieszka w okolicy, to raczej może sobie podarować czytanie tej cześci serwisu. Nie napiszę, o której godzinie należy wyjechać, aby pokonać daną trasę, bo to co jedni przejadą w trzy-cztery godziny, inni muszą potraktować jako całodzienną wycieczkę. Warto więc zerknąć na mapę i samemu zdecydować. Trasy prowadzą głównie nieutwardzonymi szlakami turystycznymi i leśnymi ścieżkami. Wymagają więc pewnej kondycji. Zapewniamy, że wszystkie da się przejechać.


SZKLARSKA PORĘBA

KARPACZ/ ŚNIEŻKA

TRASA MARATONU ROWEROWEGO
(wokół Przesieki)NASZE ZDJĘCIA ROWEROWE Z KARKONOSZY


WARSZTATY ROWEROWE

Przewodnik rowerowy i instruktor narciarstwaRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypadki i zmiany na proponowanych trasach rowerowych.

Znasz jakieś ciekawe trasy, których nie ma na mapie?
Zauważyłeś błąd? Koniecznie nam o tym napisz :)
admin@przesieka.pl