XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w MTB


XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych
w Kolarstwie Górskim

Przesieka 2008


...
Klub Uczelniany AZS Politechniki Wrocławskiej Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Jeleniej Górze, po raz trzeci był organizatorem Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Kolarstwie Górskim. Zawody rozegrane zostały w dniach 23-25 maja 2008r. w Przesiece.
Przesieka.pl została jednym z patronów medialnych imprezy. Tak jak podczas poprzednich edycji mistrzostw w serwisie informowaliśmy o szczegółach imprezy.GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ


I dzień Mistrzostw
Mimo porannej niewróżącej najlepiej aury, studentki i studenci z ponad 50 uczelni wyższych z całej polski rozpoczeli rywalizację w ramach XXV Mistrzostw Polski Szkół Wyzszych w Kolarstwie Górskim.

Punktualnie o 10:30 wystartowały kobiety. Najlepsza na 7,3 km pętli okazała się magdalena Balana z Politechniki Rzeszowskiej z czasem 26:00 Druga była Karolina Kolzela z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie z czasem 27:55, natomiast 3 była Katarzyna Solus z Wszechnicy Świętokrzystkiej w Kielcach. Wystartowało 61 zawodniczek.

Panowie juz przy pieknie swiecacym słoncy wystatowali o 12:30. Na tej samej pętli rywalizowało 215 zawodników. Najlepszy okazał sie Pyrgies Kryspin z Wszechnicy Świętokrzystkiej w Kielcach z czasem 20:14, drugi był Pietrzak Robert z Politechniki Białostockiej z czasem 21:01 a trzeci obronca mistrzostwskiego tytułu sprzed roku, Sułek Piotr z Politechniki Opolskiej z czasem 21:30.

Wyniki dzisiejszej czasówki okreslaja kolejność na starcie jutrzejszego wyscigu głownego : panie 3 okrążenia, panowie 4. Start kobier o 10:00 a mezczyzn o 12:00.

II dzień Mistrzostw
W niedzielę 25 maja w Przesiece odbył sie wyścig główny XXV Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Kolarstwie Górskim. Zmagania o studenckie medale zaczęły panie o godz. 10:00. Najlepsza na dystansie 21,9 km (3 okrążenia) okazła się Magdalena Balana z Politechniki Rzeszowskiej. Tuż za Nią linie mety przekroczyła Solus Katarzyna z Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Na najniższym stopniu podium znalazła się studentka Wrocławskiej Politechniki - Ewelina Ortyl.

O 12:30 przyszedł czas na zmagania panów. Na trasie 29,2km wyscigu (4 okrązenia) triumfował Pyrgies Kryspin z Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach, ktory wyprzedził Adriana Brzózkę Akademii Techniczno-Humanitycznej w Bielsko Białej oraz Piotra Sułka z Politechniki Opolskiej.

Natomiast w drużynowych klasyfikacjach znalazły sie na podium: 1.Politechnika Rzeszowska, 2.Politechnika Wrocławska, 3. UAM Poznań - wśród kobiet, oraz
1. AGH Kraków, 2.Politechnika Wrocławska, 3.Politechnika Śląska Gliwice - wśród mężczyzn.

Szczegółowe wyniki na stronie organizatorów Mistrzostw
WYNIKI - KLIKNIJ TUTAJ
(na dole strony)Do startu w zawodach uprawnieni są studenci lub etatowi pracownicy uczelni, będący zrzeszeni w Akademickim Związku Sportowym.
Zgłoszonych było 90 kobiet i 250 mężczyzn z 56 uczelni wyższych.

Organizatorem zawodów są:
Klub Uczelniany AZS Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze
oraz
Klub Uczelniany AZS Akademii Ekonomicznej WGRiT w Jeleniej Górze

PROGRAM ZAWODÓW
Piątek - 23.05.:
14:00 rozpoczęcie weryfikacji;
20:00 odprawa techniczna;
Sobota - 24.05.:
10:00 otwarcie Mistrzostw;
10:30 rozpoczęcie wyścigu indywidualnego na czas kobiet;
12:30 rozpoczęcie wyścigu indywidualnego na czas mężczyzn;
Niedziela - 25.05.:
10:00 start wyścigu głównego kobiet;
12:00 start wyścigu głównego mężczyzn;
15:30-16:00 zakończenie Mistrzostw.

Szczegółowe informacje na www.azs.pwr.jgora.pl

Podczas Mistrzostw były rostawione stoiska następujacych firm:
- BCM - producent odzieży kolarskiej;
- Sirkon - dystrybutor smarów i olejów Brunox;
- Poison - niemiecka marka rowerowa;
- Fromako - producent jogurtów.

Kontakt z organizatorem:
Grzegorz Miedziński
azs@pwr.jgora.pl
www.azs.pwr.jgora.pl<<<<<<< ARCHIWALNA STRONA MISTRZOSTW Z 2006 roku...kliknij

<<<<<<< ARCHIWALNA STRONA MISTRZOSTW Z 2004 roku...kliknij

<<<<<<< POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ PRZESIEKA.PL...kliknijPrzewodnik rowerowy i instruktor narciarstwa