Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2012


Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2012
Przesieka 25-27 maja


...
W Przesiece zmierzą się najlepsi

Już za kilka dni Przesieką zawładną najlepsi kolarze górscy w kraju. W sercu Karkonoszy - juz po raz piąty - odbędą się Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim.


...
Weronika Rybarczyk, Marek Konwa, Piotr Brzózka, Kornel Osicki - to nie tylko czołowi kolarze górscy w Polsce - to również studenci i członkowie Akademickiego Związku Sportowego, którzy wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. W tym roku zgłoszona jest rekordowa liczba uczestników: 112 zawodniczek i 234 zawodników z 47 uczelni wyższych z całego kraju. Kultowa już trasa w Przesiece zyskała kilka nowych elementów, które z pewnością sprawdzą wytrzymałość i wyszkolenie techniczne uczestników. Tradycyjnie już mistrzostwa rozpoczną się w piątek - weryfikacją zawodników i oficjalnym treningiem. W sobotę 26 maja odbędzie się wyścig indywidualny na czas kobiet oraz mężczyzn. Do pokonania będzie jedna runda o długości 6,3 km. Oprócz klasyfikacji w jeździe indywidualnej na czas, wyścig ten określi kolejność na starcie wyścigu głównego ze startu wspólnego, który rozegrany zostanie w niedzielę 27 maja. To podczas niego poznamy drużynowych i indywidualnych Akademickich Mistrzów Polski w XCO 2012. Na zwycięzców czekają nagrody m.in. produkty Shimano, BCM, Diagnostix, Nordhorn, Varta, Polar, TorQ, Zator, Mountval, Blacx.

Organizatorem tej największe w Polsce imprezy w cross-country jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze, który odpowiada również za cykl AZS MTB CUP.

Honorowy patronat nad imprezą objęli:
Jego Magnificencja Rektor Politechniki Wrocławskiej Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Marszałek Województwa Dolnośląskiego Wójt Gminy Podgórzyn

Więcej informacji udziela: Grzegorz Miedziński Tel. 501 641 706 E-mail: mtb@azs.pl

Szczegółowe informacje na:www.amp-mtb.pl
<<<<<<< ARCHIWALNA STRONA MISTRZOSTW Z 2011 roku...kliknij


<<<<<<< ARCHIWALNA STRONA MISTRZOSTW Z 2009 roku...kliknij

<<<<<<< ARCHIWALNA STRONA MISTRZOSTW Z 2008 roku...kliknij

<<<<<<< ARCHIWALNA STRONA MISTRZOSTW Z 2006 roku...kliknij

<<<<<<< ARCHIWALNA STRONA MISTRZOSTW Z 2004 roku...kliknij

<<<<<<< POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ PRZESIEKA.PL...kliknij