Gastronomia w Przesiece i okolicy
Chybotek
Gościniec Chybotek
gospoda
(czynne cały rok)
ul. Karkonoska 44
tel. 665 295 486
Smaczne i syte dania kuchni polskiej i czeskiej, świeże czeskie piwo Svijany, piwa rzemieślnicze, regionalne oraz inne alkohole.
Nowi najemcy gościńca Chybotek otworzyli gospodę w styczniu 2023 r.
Godziny otwarcia Gospody Chybotek w sierpniu 2023:
Kliknij aby wejść na WWW Chybotka...

Kliknij aby wejść na FB Chybotka...Olympia
Olympia
restauracja
(czynne cały rok)
ul. Karkonoska 1

Restuaracja i drink bar w pensjonacie OLYMPIA *** zapraszają turystów odwiedzających Przesiekę na pyszne jedzenie (śniadania, obiady, kolacje, desery) i wystrzałowe napoje. W menu dania jarskie (np. domowe pierogi, naleśniki), mięsne, ryby, desery, lody, domowe ciasta. WARTA POLECENIA PIZZA (oryginalny przepis) - na miejscu, a także na wynos.
Kliknij aby wejść na stronę Olympii...Kaliniec
Liczyrzepa
pizzeria
(czynne cały rok)
ul. Droga Liczyrzepy 1

Lokal w domu wczasowym Kaliniec,
w górnej części Przesieki, nieopodal wodospadu, przy głównej ulicy Karkonoskiej. Pizzeria bezpośrednio przylega do stołówki ośrodka Kaliniec i obsługuje ją ta sama kuchnia, co gwarantuje świeżość posiłków. Poza pizzą można zamówić też dania obiadowe. tel. 75 762 15 70

Kliknij aby wejść na stronę pizzerii Liczyrzepa...


Bar
Pod Wesołym Misiem
bar
(czynne cały rok)
ul. Turystyczna 8
tel. 668 934 566, 608 405 094.

Drewniany bar o swojskiej atmosferze.
W ofercie między innymi pyszne szaszłyki drobiowe, kiełbaski i pierogi. Bar oferuje również lody, słodycze i zimne napoje. Przed lokalem jest ogródek piwny z widokiem na górskie szczyty. Oprócz standardowych piw - sprzedawany jest również czeski Rohozec (ciemny i jasny).
Kliknij aby wejść na stronę Wesołego Misia...Kaliniec
Kuchnia w Kalińcu
stołówka domu wczasowego
(czynne cały rok)
ul. Droga Liczyrzepy 1

Możliwość zamówienia tanich i smacznych posiłków w stołówce ośrodka Kaliniec (wydawane także dla gości nie nocujących w ośrodku).
8 zł - śniadanie (podawane od 8.00 do 10.00),
15 zł - obiad (podawany od
13.00 do 19.00), 10 zł - kolacja (podawana od 18.00 do 19.00)
Kliknij aby wejść na stronę Kalińca...


Smażalnia ryb
Smażalnie Ryb
smażalnie
(czynne cały rok) Specyfiką lokalnej gastronomii są liczne smażalnie ryb położone przy stawach hodowlanych pod Karkonoszami. Smażalnie mają do zaoferowania ofertę dań z ryb (z miejscowych stawów hodowlanych i nie tylko). Warta polecania jest smażalnia "U Rybaka", położona przy szosie między Sosnówką a Miłkowem. Smażalnia porzy szosie między Podgórzynem a Cieplicami zamieniła się w restaurację Aquakultura. W pobliskim gospdarstwie rybnym można kupić świeże ryby.


Restauracje w Podgórzynie
restauracje
(czynne cały rok) Aquakultura - warta polecenia resutaracja w miejscu pierwszej smażalni ryb nad Stawami Podgórzyńskimi przy szosie z Cieplic do Podgórzyna. Smacznie prezentuje się też restauracja Folko między Podgórzynem i Marczycami.Aktywna mapa z naniesionymi lokalami gastronomicznymi w Przesiece...